Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
px1Producenci

Materiały eksploatacyjne do systemów sprężonego powietrza

 

MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO SPRĘŻAREK
Wkład filtra powietrza B5900B Wkład filtra powietrza B5900B
Producent: AIRPRESS
Cena: 49,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
Filtr zassawny 1/2" metalowy Filtr zassawny 1/2" metalowy
Producent: AIRPRESS
Cena: 49,20 zł
szt.
px1zobacz więcej
Filtr zassawny 3/8" metalowy Filtr zassawny 3/8" metalowy
Producent: AIRPRESS
Cena: 49,20 zł
szt.
px1zobacz więcej
Filtr zassawny M16 x 1.5 Filtr zassawny M16 x 1.5
Producent: AIRPRESS
Cena: 49,20 zł
szt.
px1zobacz więcej
Filtro-reduktor z dwójnikiem 1/2" Filtro-reduktor z dwójnikiem 1/2"
Producent: AIRPRESS
Cena: 185,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
Filtro-reduktor z dwójnikiem 3/8" Filtro-reduktor z dwójnikiem 3/8"
Producent: AIRPRESS
Cena: 135,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
Manometr 1/8" Manometr 1/8"
Producent: AIRPRESS
Cena: 28,50 zł
szt.
px1zobacz więcej

Aby działanie sprężarek było efektywne, muszą być one wyposażone w niezbędne akcesoria i komponenty. Podczas użytkowania systemów nie należy także pamiętać o odpowiednio dobranych materiałach eksploatacyjnych. Są to produkty, które służą m.in. do obsługi, lecz także do zwiększenia funkcjonalności oraz komfortu użytkowania kompresorów.

W asortymencie sklepu PNEUMARK znajdziesz szeroką gamę urządzeń i akcesoriów eksploatacyjnych do sprężarek o różnym typie. Wszystkie z nich są w pełni kompatybilne z kompresorami, a także gwarantują maksymalną wydajność pracy.

Wyłączniki ciśnieniowe do sprężarek

Oferujemy wyłączniki ciśnieniowe do sprężarek, czyli elementy, które odpowiadają za analizowanie ciśnienia w układzie, a w razie przekroczenia jego wcześniej ustalonej wartości – za zamknięcie obwodu elektrycznego. Stanowią idealne rozwiązanie dla kompresorów tłokowych, śrubowych, bezolejowych i wielu innych. Największe znaczenie pełnią przewody ciśnieniowe, ponieważ to właśnie z ich pomocą możliwe jest sprawdzanie poziomu ciśnienia występującego w układzie. W razie przekroczenia ustalonej wcześniej wartości, tyki urządzenia zamykają obwód elektryczny. Wyłączniki ciśnieniowe pozwalają na kontrolowanie nie tylko ciśnienia minimalnego, ale również maksymalnego.

Istnieją różne sposoby, dzięki którym urządzenie może zareagować na przekroczoną wartość. Do wyboru są bowiem wyłączniki ciśnieniowe do sprężarek mechaniczne oraz elektryczne. Pierwsze z nich składają się z dwóch przykręconych śrub, które są odpowiedzialne za normę ciśnienia górnego i dolnego. Z kolei urządzenia elektryczne wyposażone są w specjalny ekran z programatorem, służącym do ustawiania właściwych poziomów ciśnienia po dwóch stronach układu.

Wyłączniki ciśnienia szczególnie przydają się w zakresie układów sprężonego powietrza. Zapewniają one pracę w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Jeśli sprężone powietrze, znajdujące się w zbiorniku kompresora, przekroczy ustaloną wcześniej wartość, urządzenie odetnie napięcie zasilania instalacji. Z kolei, gdy ciśnienie znacząco spadnie, wyłącznik je załączy, co spowoduje ponowne sprężanie gazu. Wyłączniki ciśnieniowe powodują, że możliwa jest bezobsługowa praca sprężarek. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie urządzenia, musi być ono właściwie dobrane pod wieloma względami, przede wszystkim zakresu regulacji ciśnienia.

Gdzie wykorzystuje się wyłączniki ciśnieniowe do kompresorów?

Wyłączniki ciśnieniowe do kompresorów znajdują zastosowanie wszędzie, gdzie wzrost, spadek lub wahanie wartości ciśnienia może spowodować niebezpieczeństwo. Dzięki ich wykorzystaniu sprężarki mogą pracować w wydajnych i bezpiecznych warunkach. Automatyczne regulowanie poziomu ciśnienia przez wyłączniki ciśnieniowe do sprężarek umożliwia ich bezobsługowe działanie.

Wyłączniki ciśnieniowe do kompresorów umożliwiają szybkie wyłączenie instalacji, gdy ciśnienie nabierze nieodpowiedniej wartości. Pozwala to kontrolować pracę urządzenia i tym samym wpływać na bezpieczeństwo. W momencie, gdy ciśnienie spadnie lub się zwiększy i ponownie będzie miało odpowiednią wartość, instalacja zostanie ponownie włączona. Bardzo ważne jest pamiętanie, że wartość ciśnienia roboczego znajdującego się w instalacji pneumatycznej powinna być zgodna z ciśnieniem roboczym w każdym punkcie odbioru sprężonego powietrza. Ponadto musi uwzględniać wszelkie spadki ciśnień na wszystkich długościach rurociągu.

Zastosowanie wyłączników ciśnieniowych jest bardzo szerokie. Przydają się one do różnych instalacji, przede wszystkim są polecane do systemów wentylacji oraz klimatyzacji. Takie układy mogą bowiem właściwie pracować z pewną różnicą ciśnienia. W momencie jego wahania, urządzenie odetnie dostęp do prądu i wyłączy instalację, jednocześnie uruchamiając alarm. Wyłączniki ciśnieniowe przydają się również do systemów filtrowania powietrza, w ich przypadku również odpowiadają za kontrolowanie ewentualnych spadków ciśnienia na filtrze. Poza tym mają zastosowanie w przypadku urządzeń AGD, głównie przy pralkach oraz zmywarkach. Służą nie do mierzenia ciśnienia, ale poziomu wody, jaka jest pobierana przez dany sprzęt.

Wybierając wyłącznik ciśnieniowy do sprężarki, kieruj się kilkoma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim zwróć uwagę na zasilanie oraz natężenie prądu. Bardzo duże znaczenie ma również ciśnienie robocze, zazwyczaj wynosi ono od 5 do 8 bar. Poza tym spójrz na zakres ciśnienia. Wszystko to pozwoli wybrać odpowiednie urządzenie, jak najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl