Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
px1Producenci

Naolejacze powietrza

Naoliwiacze
dozownik oleju OL-1-MAXI dozownik oleju OL-1-MAXI
Producent: RQS
Cena: 262,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
Dozownik oleju OL-1/2-MIDI Dozownik oleju OL-1/2-MIDI
Producent: RQS
Cena: 159,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
Dozownik oleju OL-1/4-MINI Dozownik oleju OL-1/4-MINI
Producent: RQS
Cena: 92,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
Dozownik oleju OL-3/4-MIDI Dozownik oleju OL-3/4-MIDI
Producent: RQS
Cena: 174,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
Dozownik oleju OL-3/8-MIDI Dozownik oleju OL-3/8-MIDI
Producent: RQS
Cena: 170,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
Dozownik oleju OL-3/8-MINI Dozownik oleju OL-3/8-MINI
Producent: RQS
Cena: 103,00 zł
szt.
px1zobacz więcej

Naolejacze powietrza to niewielkie, ale jednocześnie niezwykle ważne elementy każdej instalacji pneumatycznej. Ich działanie polega wytwarzaniu tzw. mgły olejowej, która zostaje dostarczona do obiegu powietrza. Dzięki temu zmniejszona zostaje siła tarcia wewnątrz urządzeń i narzędzi, a także opór siłowników, co znacznie wydłuża ich żywotność. Produkty stosuje się wszędzie tam, gdzie używane są szlifierki, wiertarki, a nawet klucze pneumatyczne.

Naolejacze wykorzystywane są zarówno do rozbudowanych, specjalistycznych instalacji sprężonego powietrza, jak i do narzędzi warsztatowych pneumatycznych. Bogaty asortyment umożliwia wybór naolejacza, którego wartość smarowania będzie zgodna z zapotrzebowaniem konkretnego urządzenia. Wszystkie z nich wyposażone są w regulację dozowania oleju do układu.

Naolejacze do narzędzi pneumatycznych

Oferujemy wysokiej jakości naolejacze do narzędzi pneumatycznych. Są to bardzo ważne elementy wszystkich instalacji pneumatycznych. Ich podstawowym zadaniem jest właściwe przygotowanie sprężonego powietrza, służącego do smarowania części urządzeń zasilanych pneumatycznie. Funkcją naolejacza jest odpowiednie przesuwanie drobinek oleju, a także wody w kierunku sprężonego powietrza. W momencie, gdy następuje spadek ciśnienia, środek smarny ulega odciąganiu, po czym łączy się z powietrzem. Dzięki temu tworzy się mgła olejowa. Później dostaje się ona do narzędzia pneumatycznego i tym samym gwarantuje właściwe smarowanie.

Kiedy warto stosować naolejacze powietrza?

Naolejacze powietrza są wręcz konieczne do prawidłowego funkcjonowania układu pneumatycznego. Umożliwiają właściwe działanie wielu urządzeń, m.in. montażownicy, szlifierki, wkrętarki czy klucza. Zaletą stosowania naolejacza do narzędzi pneumatycznych jest wysoka ochrona ruchomych elementów maszyn. Zostają one odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami, a jednocześnie zyskują większą odporność na zatarcie oraz inne rodzaje zniszczeń. Ponadto zwiększa się ich ochrona przed korozją. Naolejacze powietrza przyczyniają się również do polepszenia wydajności działania sprzętów.

Szczegółowa specyfikacja proponowanych przez nas naolejaczy do narzędzi pneumatycznych znajduje się w opisach poszczególnych produktów. Jeśli jednak masz pytania dotyczące oferty lub nie wiesz, jaki naolejacz powietrza wybrać, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl