Osuszacz adsorpcyjny ADS 12 z filtrami
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Osuszacz adsorpcyjny ADS 12 z filtrami – skuteczne przygotowanie sprężonego powietrza
W wielu instalacjach pneumatycznych sama filtracja powietrza nie wystarcza, aby zapewnić odpowiednie warunki pracy urządzeń i procesów technologicznych. Jednym z największych zagrożeń dla systemów sprężonego powietrza pozostaje wilgoć, która w postaci pary wodnej dostaje się do instalacji już na etapie zasysania powietrza przez sprężarkę. Podczas sprężania jej stężenie rośnie, a po schłodzeniu medium w rurociągach dochodzi do kondensacji. W efekcie pojawia się woda w instalacji, która może prowadzić do korozji elementów pneumatycznych, nieprawidłowego działania zaworów oraz spadku jakości realizowanych procesów. Właśnie dlatego w wielu systemach stosujemy osuszacz adsorpcyjny ADS 12 z filtrami, którego zadaniem jest skuteczne usuwanie wilgoci ze sprężonego powietrza.
Osuszacze adsorpcyjne działają na zasadzie pochłaniania wilgoci przez specjalny materiał adsorpcyjny znajdujący się wewnątrz urządzenia. Sprężone powietrze przepływając przez złoże osuszające oddaje zawartą w nim parę wodną, dzięki czemu na wyjściu uzyskujemy znacznie bardziej suche medium robocze. Tego typu rozwiązanie znajduje zastosowanie szczególnie tam, gdzie wymagane są bardzo niskie wartości punktu rosy oraz wysoka jakość powietrza zasilającego instalację.
Model ADS 12 został zaprojektowany z myślą o stabilnej pracy w instalacjach przemysłowych oraz warsztatowych systemach sprężonego powietrza. Zastosowanie odpowiedniego układu filtracji w połączeniu z procesem adsorpcji pozwala skutecznie usuwać zarówno wilgoć, jak i drobne zanieczyszczenia obecne w powietrzu. Dzięki temu powietrze trafiające do instalacji pneumatycznej jest lepiej przygotowane do dalszego wykorzystania w urządzeniach produkcyjnych, automatyce czy narzędziach pneumatycznych.
W praktyce oznacza to poprawę niezawodności całego systemu sprężonego powietrza. Mniejsza ilość wilgoci w instalacji ogranicza ryzyko powstawania korozji, zamarzania elementów armatury w niskich temperaturach oraz problemów z prawidłowym działaniem urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem.
Osuszacz ADS 12 z filtrami w instalacji sprężonego powietrza
Osuszacz adsorpcyjny ADS 12 z filtrami pełni istotną rolę w systemie przygotowania sprężonego powietrza. Urządzenie najczęściej instalujemy w kompresorowni za sprężarką i wstępnym systemem filtracji, tak aby powietrze trafiające do instalacji było możliwie suche i pozbawione zanieczyszczeń. Właściwie przygotowane medium robocze ma ogromne znaczenie dla trwałości elementów pneumatycznych oraz stabilności procesów technologicznych.
W wielu branżach – między innymi w przemyśle produkcyjnym, branży lakierniczej, spożywczej czy w systemach automatyki – obecność wilgoci w sprężonym powietrzu może powodować poważne problemy eksploatacyjne. Kondensat pojawiający się w instalacji prowadzi do zakłóceń pracy zaworów, przyspieszonego zużycia elementów ruchomych oraz wahań jakości produktu końcowego. Zastosowanie osuszacza adsorpcyjnego pozwala skutecznie ograniczyć te zjawiska i utrzymać stabilne parametry pracy całego systemu pneumatycznego.
Wbudowane filtry powietrza stanowią ważny element układu przygotowania medium. Ich zadaniem jest usuwanie cząstek stałych oraz aerozoli olejowych, które mogłyby pogorszyć skuteczność pracy złoża adsorpcyjnego. Dzięki temu osuszacz pracuje w bardziej stabilnych warunkach, a jego elementy eksploatacyjne zachowują wysoką skuteczność przez dłuższy czas.
Stosując osuszacz ADS 12 z filtrami, poprawiamy jakość sprężonego powietrza w instalacji i zwiększamy niezawodność pracy urządzeń pneumatycznych. Odpowiednio przygotowane powietrze wpływa na dłuższą żywotność zaworów, siłowników, narzędzi pneumatycznych oraz innych elementów systemu. W rezultacie cała instalacja sprężonego powietrza pracuje stabilniej, a ryzyko nieplanowanych przestojów w produkcji zostaje znacząco ograniczone.
Dane produktu
| Numer katalogowy | 39012 |
|---|---|
| Waga (kg) | 13,50 |
| Wydajność m³/h | 12 |
| Punkt rosy | -40°C |
| Ciśnienie robocze (bar) | 16 |
| Przyłącze powietrza | 3/8" |
| Długość, Szerokość, Wysokość (cm) | 28.8 x 10 x 104 |
| Zasilanie | 230 V / 50 Hz / 1 Ph |
| Rodzaj | ADS12 |
| EAN | 08712418367126 |