px1Producenci
px1PROMOCJE
Kompresor śrubowy spalinowy ATMOS PB 82 14 bar
Kompresor śrubowy spalinowy ATMOS PB 82 14 bar
50 430,00 zł 46 395,00 zł
szt.
Kompresor Śrubowy APS 25 IVR X
Kompresor Śrubowy APS 25 IVR X
46 371,00 zł 42 660,00 zł
szt.
KOMPRESOR APS 20 IVR X
KOMPRESOR APS 20 IVR X
29 397,00 zł 27 045,00 zł
szt.
px1 W jakich zbiornikach można przechowywać sprężone powietrze?
W jakich zbiornikach można przechowywać sprężone powietrze?

Sprężone powietrze to źródło energii, które wykorzystywane jest w przemyśle na bardzo dużą skalę. Stanowi czwarte, po prądzie, gazie ziemnym i wodzie, najpopularniejsze medium zasilające. Jego stosowanie wymaga jednak posiadania odpowiedniego sprzętu – zaliczają się do niego także zbiorniki. Jakie nadają się do przechowywania sprężonego powietrza? Podpowiadamy w artykule.

czytaj całość »
px1 Jak oszczędzać energię elektryczną w procesie wytwarzania sprężonego powietrza?
Jak oszczędzać energię elektryczną w procesie wytwarzania sprężonego powietrza?

Wykorzystywanie sprężonego powietrza jako czynnika roboczego z roku na rok wzrasta. Jest ono stosowane zarówno w dużych zakładach przemysłowych, jak i w domach prywatnych, gdzie zasila m.in. narzędzia pneumatyczne. Prawidłowa eksploatacja maszyn i urządzeń tego typu pozwala na zoptymalizowanie zużycia energii elektrycznej potrzebnej do wytworzenia sprężonego powietrza. Jakich zasad należy przestrzegać? Podpowiadamy w artykule!

czytaj całość »
px1 Jaki olej można stosować w sprężarkach śrubowych?
Jaki olej można stosować w sprężarkach śrubowych?

Niezawodność ruchomych elementów kompresorów w dużym stopniu wpływa na ogólną funkcjonalność urządzeń. Aby utrzymać efektywność ich pracy oraz zachować ich stan, konieczne jest właściwe smarowanie. Do tego celu wykorzystuje się specjalne oleje, należy jednak pamiętać, że muszą być one dobrane w zależności od zastosowania oraz w pełni kompatybilne z częściami i uszczelnieniami kompresora. Podpowiadamy, jakie środki smarne należy stosować w przypadku sprężarek śrubowych.

czytaj całość »
px1 Jakie podnośniki pneumatyczne określa się mianem bałwanków?
Jakie podnośniki pneumatyczne określa się mianem bałwanków?

Podnośniki pneumatyczne znajdują zastosowanie zarówno w warsztatach samochodowych, jak i w zakładach produkcyjnych czy przemysłowych. Umożliwiają podnoszenie samochodów czy maszyn bez większego wysiłku, przez co ułatwiają dostęp do miejsc, które wymagają naprawy. Najpopularniejszym rodzajem podnośników pneumatycznych są tzw. bałwanki. W artykule podpowiadamy, czym się charakteryzują.

czytaj całość »
px1 Wszystko pod ręką czyli zalety wózków narzędziowych
wózek narzędziowy

W warsztatach, w których wykorzystuje się najróżniejsze narzędzia, często panuje chaos i nieporządek. Organizacja pracy odgrywa jednak bardzo dużą rolę, a także wpływa na komfort pracowników, co z kolei zwiększa efektywność wykonywanych przez nich działań. Istnieje wiele rozwiązań, które pomagają w uporządkowaniu oraz odpowiednim przechowywaniu narzędzi – jednym z nich są wózki narzędziowe. W artykule opisujemy ich najważniejsze zalety.

czytaj całość »
px1 Jakie kompresory stosuje się w stomatologii?
kompresor stomatologiczny

Kompresory sprężonego powietrza wykorzystywane są w najróżniejszych branżach. Choć większości osób kojarzą się wyłącznie z przemysłem, stanowią niezwykle ważny element wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego. Są one bowiem podstawową jednostką napędową unitów i wielu narzędzi dentystycznych. Ze względu na swoje przeznaczenie, kompresory stomatologiczne muszą charakteryzować się określonymi cechami.

czytaj całość »
px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl