Opcje przeglądania
px1Producenci

Kompresory śrubowe elektryczne

 

KOMPRESORY ŚRUBOWE ELEKTRYCZNE

Kompresor śrubowy APS 10 X Kompresor śrubowy APS 10 X
Producent: AIRPRESS
Cena: 14 022,00 zł
szt.
px1zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
 KOMPRESOR APS 7.5 BASIC 10 Bar KOMPRESOR APS 7.5 BASIC 10 Bar
Producent: AIRPRESS
Cena: 16 408,00 zł
szt.
px1zobacz więcej

Kompresory śrubowe to rodzaj sprężarek, również określanych mianem sprężarek śrubowych, w których sprężanie powietrza następuje w wyniku zmniejszania się przestrzeni pomiędzy dwiema pracującymi śrubami. Każda sprężarka śrubowa osiąga inną wartość sprężu, która w przypadku tego urządzenia jest uzależniona od jej konstrukcji. Podczas gdy sama konstrukcja odpowiada za wartość parametru sprężu, jej szczelność – a mówiąc bardziej precyzyjnie, szczelność uzyskana pomiędzy obiema śrubami, a także pomiędzy śrubami i obudową – w dużej mierze decyduje o sprawności elementu sprężającego.

Ze względu na konstrukcję wyróżnić można sprężarki bezolejowe i olejowe. W przypadku tych pierwszych proces sprężania powietrza odbywa się bez uszczelnienia w postaci klinu olejowego, podczas gdy w te drugie wykorzystują klin olejowy, który jest wtryskiwany do komory sprężania.

Sprężarki śrubowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W kolejnictwie wyparły hałaśliwe sprężarki tłokowe, a w instalacjach przemysłowych pełnią funkcję urządzeń dostarczających sprężone powietrze. Alternatywą dla stacjonarnych kompresorów śrubowych jest przewoźna sprężarka śrubowa zasilana wysokoprężnym silnikiem. Takie sprężarki wykorzystywane są przede wszystkim na placach budowy, gdzie zasilają maszyny budowlane.

Zalety sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe są z wielu powodów lepsze i tym samym chętniej wykorzystywane niż modele tłokowe. Ich parametry są bowiem wyższe, w związku z czym pozwalają na lepszą pracę. Świetnie sprawdzają się w różnych warunkach, radzą sobie doskonale nawet w przypadku określonego ciśnienia bez żadnych przerw. Nie trzeba czekać na dobicie zbiornika, co ma miejsce w innych modelach kompresorów.

Sprężarki śrubowe umożliwiają precyzyjne dostosowywanie parametrów. Bardzo dużo urządzeń ma panel sterujący, za pomocą którego ustawisz potrzebne właściwości i tym samym dostosujesz parametry sprzętu do indywidualnych potrzeb. Kompresory tego rodzaju okazują się bardzo wydajne, co pozwala na sprawniejsze wykonywanie działań. Ponadto wykazują dużą wytrzymałość. Sprężarki śrubowe są odporne na różne uszkodzenia i mogą być stosowane przez naprawdę długi czas. Urządzenia zasługują na uwagę również z tego powodu, że są ciche.

Kiedy kupić sprężarkę śrubową?

Liczne zalety przemawiają za zakupem sprężarek śrubowych. Mogą być one wykorzystywane w wielu warunkach. Warto zwracać uwagę, by były odpowiednie do panującej czystości powietrza, komfortu akustycznego oraz wydajności filtrowania. W związku z tym sprężarki śrubowe świetnie sprawdzają się w zakładach lakierniczych, ale nie tylko. Urządzenia dostarczają czyste powietrze, które nie jest zabrudzone resztkami oleju.

Kompresory śrubowe w ofercie PNEUMARK

Firma PNEUMARK od lat znana jest z dostarczania wysokiej jakości urządzeń do systemów sprężonego powietrza. Dlatego, odpowiadając na potrzeby i oczekiwania naszych klientów, w asortymencie posiadamy wyłącznie sprężarki śrubowe i kompresory renomowanych producentów, jak np. AIRPRESS czy RENNER. Charakteryzują one się wysoką sprawnością oraz bardzo dobrymi parametrami pracy. Są to urządzenia trwałe i niezawodne o szerokim zastosowaniu w przemyśle.

Nasza kompleksowa oferta z zakresu pneumatyki obejmuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń, wśród których znaleźć można nie tylko kompresory inwerterowe czy śrubowe, lecz także produkty specjalistyczne, takie jak kompresory stomatologiczne. Ponadto proponujemy akcesoria montażowe i elementy armatury pneumatycznej, które umożliwiają stworzenie solidnej i trwałej instalacji.

Obsługa instalacji sprężonego powietrza – Warszawa i okolice

Obok sprężarek i kompresorów, zapewniamy naszym klientom fachowe doradztwo w zakresie doboru urządzeń, które zoptymalizują proces obsługi sprężonego powietrza. Usługi doradcze świadczymy po dokładnym zapoznaniu się ze specyfikacją działalności klienta oraz na podstawie pomiarów instalacji, które przeprowadzają nasi specjaliści. Działamy na terenie miasta Warszawa i w okolicy, oferując bezpłatny dojazd do klienta i wykonanie niezbędnych pomiarów. W ramach oferty świadczymy również usługi naprawy i wynajmu kompresorów.

Niezależnie od rodzaju zakupionego u nas produktu, zapewniamy stałą opiekę serwisową oraz natychmiastowe usuwanie awarii – dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej pozbyć się usterki, która może wiązać się z zaburzeniem ciągłości procesów produkcyjnych.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl