px1Producenci
px1 Wszystko pod ręką czyli zalety wózków narzędziowych
Wszystko pod ręką czyli zalety wózków narzędziowych

W warsztatach, w których wykorzystuje się najróżniejsze narzędzia, często panuje chaos i nieporządek. Organizacja pracy odgrywa jednak bardzo dużą rolę, a także wpływa na komfort pracowników, co z kolei zwiększa efektywność wykonywanych przez nich działań. Istnieje wiele rozwiązań, które pomagają w uporządkowaniu oraz odpowiednim przechowywaniu narzędzi – jednym z nich są wózki narzędziowe. W artykule opisujemy ich najważniejsze zalety.

Czym są wózki narzędziowe?

Wózki narzędziowe pełnią funkcję mobilnej i praktycznej szafki do przechowywania narzędzi. Wykorzystywane są zazwyczaj w warsztatach samochodowych, lecz także w zakładach rzemieślniczych, a nawet w przydomowych garażach czy halach produkcyjnych.

Stanowią niezwykle wygodną i praktyczną alternatywę dla ciężkich mebli wolnostojących. Dzięki swojej mobilności mogą być bez problemu przemieszczane, a ich kompaktowy rozmiar nie zajmuje dużo miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich warsztatów.

Jakie są zalety wózków narzędziowych?

Profesjonalne wózki narzędziowe wyróżniają się licznymi zaletami, które szczególnie doceniane są przez mechaników i serwisantów. Wśród nich wymienić można:

  • mobilność – największą zaletą wózków narzędziowych jest bez wątpienia ich mobilność. Wyposażone są one w obrotowe kółka, dzięki którym mogą być przemieszczane pomiędzy konkretnymi stanowiskami. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w specjalne uchwyty, które ułatwiają ich transportowanie,
  • dużo miejsca do przechowywania – podstawową funkcją wózków narzędziowych jest bez wątpienia przechowywanie. W zależności od modelu są one wyposażone w szafki, półki, a nawet ścianki, które umożliwiają posortowanie narzędzi. Poszczególne rodzaje wózków różnią się od siebie wymiarami, przez co z powodzeniem mogą zostać dobrane do indywidualnych wymagań,
  • wytrzymałość – istotną zaletą wózków narzędziowych jest także trwałość. Są one wykonane z wytrzymałych surowców, a także zaprojektowane z myślą o intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach. Czyni je to odpornymi na uszkodzenia mechaniczne, korozję czy szkodliwe działanie niektórych substancji.

Niektóre wózki narzędziowe sprzedawane są w zestawie z gotowym kompletem narzędzi, przez co nie trzeba tracić czasu na kompletowanie niezbędnego wyposażenia. Ich zakup ułatwia zorganizowanie przestrzeni oraz poszczególnych stanowisk, dzięki czemu każdy pracownik może mieć pod ręką to, czego potrzebuje do pracy.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl